У вівторок 25 липня провели воркшопи зі створення візії. Обговорили з зацікавленими мешканцями Макарівської громади їхнє бачення майбутнього Панського парку. Мали дві зустрічі: з маленькими макарівцями та дорослими представниками громади. Нижче розказуємо детальніше, як все пройшло, та ділимося фото.
Дитяча пригода
Зустріч для дітей проводила Олександра Савченко, викладачка в школі й арт-едукаторка в музеях і на фестивалях, співзасновниця підліткової редакції «Без_пробілів». З нею близько двадцяти дітей з місцевої громади, приїжджих і тих, хто в гостях у родичів у Макарові, працювали на воркшопі, присвяченему місту: дізнавалися, яким може бути комфортне місто, які бувають ролі містян, чи можна впливати на зміни в місті, якщо ти дитина.
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/64c27ffc127473ab4269a254_IMG_5898%20(2).jpg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/64c2803a4934b6d23bcd6abf_IMG_5922.jpg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/64c228da92d4b315164f8ae5_photo_2023-07-27%2011.20.28.jpeg)
«Панчик» (так діти називають територію панського маєтку) став для дітей місцем, в яке хочеться прийти, тому вони запропонували встановити лавочки, скелелазку та батути, а також місцем, яке хочеться захищати, бо на вході біля мосту зʼявилася ідея спорудити статуї двох лицарів-захисників.
Тут стався коннект персонального досвіду відвідування місць для розваг і бажання зберегти природу та історію.
Важливою також стає можливість підтримати дитячі ініціативи та обʼєднатися в покращенні «нашого місця» разом із дорослими, адже тоді парк не тільки стає більш доступним, але й суспільство стає обʼєднаним.Ми окремо підсвітимо, як саме дитяче бачення вплине на локацію.
А результати дитячих мрій можна роздивитися на фото нижче.
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/64c280a42775f5f54289f56f_IMG_5773.jpg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/64c280bdb47bd5f945e89e74_IMG_5907%20(3).jpg)
Воркшоп зі створення візії
Зустріч для дорослих модерував Юрій Грановський, співзасновник організацій «Агенти змін», «Публічна платформа», Peremebli, фасилітатор та урбаніст. Серед тих, хто зібрався — власники місцевих бізнесів, представники деяких спілок, активні громадяни. Наймолодшій учасниці 16 років, вона мріє популяризувати історію та культуру Макарові.
За три години ми обрали ключові принципи роботи над місцем: збереження природи, інклюзивність, збереження історичної памʼяті, інтерактивність, туристична привабливість; ознайомилися з наявним дендропланом та сподіваннями щодо парку; створили в групах три варіанти розвитку кожної з можливих зон.
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/64c2818cd19181da793115ba_photo_2023-07-27%2011.20.16.jpeg)
Побачити, як проходив вокршоп, та роздивитися напрацювання можна на фото нижче.
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/64c28412d09e65fcae2a81e1_photo_2023-07-27%2017.49.32.jpeg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/64c284218e9c4d7a693cb572_photo_2023-07-27%2017.49.27.jpeg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/64c2842f8e9c4d7a693ccac2_photo_2023-07-27%2017.49.26.jpeg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/64c2843b722d137a039370b6_photo_2023-07-27%2017.49.30.jpeg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/64c2844b8ba414717834d037_photo_2023-07-27%2017.49.28.jpeg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/64c28459ad31c9506188c503_photo_2023-07-27%2017.49.34.jpeg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/64c2846018d0b9b3d7a1636f_photo_2023-07-27%2017.49.23.jpeg)
Зараз всі напрацьовані матеріали команда «Нашого місця» зводить в одну спільну візію. Файл викладемо у нас на сайті та розповсюдимо в соціальних мережах.
Обидві зустрічі — лише перші з череди, тож очікуйте анонсів наступних обговорень.