4 жовтня, до Дня селища Макарів, стартувала фотовиставка-переосмислення війни та окупації Макарівської громади. Виставка отримала назву «33 дні». Тут презентували раніше не опубліковані світлини часів окупації громади.
Виставка триватиме сім днів — до 10 жовтня включно.
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/651fe622a906d151784d2ab4_9.jpg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/651fe633bec494bf64e54874_7.jpg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/651fe641db6f71bcd7c0e3c6_4.jpg)
Світлини вражають, надаючи можливість пережити окупацію від першої особи. В експозиції беруть участь переважно роботи місцевих жителів. Більшість фотографій раніше не використовувалися в інших заходах або ЗМІ. Головним ідеологом та куратором виставки став Віталій Гедз, історик та житель Макарівської громади. Також, подію курує Вероніка Моль, мисткиня, котра працює з моментальною фотографією.
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/651fe6c8f679fee7c49345dd_2023-10-06%2012.50.36.jpg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/651fe6da6e28277cc5823bf7_%D0%A0%D0%B5%D0%B0%D0%BA%D1%86%D1%96%D1%8F%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D1%83.jpg)
В день відкриття опівдні в кінотеатрі «Ольвія» відбувся показ фільмів документальних фільмів, які задавали контекст виставці та розкривали роль Макарівщини в під час військової агресії рф на Півночі України. Серед фільмів були:
- «Мапи війни. Як ЗСУ змусили росіян тікати з Київщини - битва за Макарів»
- «Фортеця - Макарів»
- «Вони боронили Макарів»
![](https://cdn.prod.website-files.com/64aaec070b9982d5e0e868f0/651fe81499309414b4e43439_photo_2023-10-06%2013.54.43.jpeg)
6 жовтня експозицію перенесли на городище Панського парку. Вона стане тимчасовою експозицією Краєзнавчого музею. Надалі «33 дні» вирушить у тур Макарівською громадою, після чого світлини передадуть для експозиції у Вандліці, місті-побратиму Макарова.